İnsanın Olağanüstü yeteneği: İnsanoğlu, doğduğu anda hiç tanımadığı ve karmakarışık bir dünyaya gözlerini açar.

Öğrenme, insanoğlunun en olağanüstü yeteneği olup doğumla başlayan bir süreçtir ve yaşam boyu devam eder. İnsan yavrusu, doğduğu anda hiç tanımadığı ve karmakarışık bir dünyaya gözlerini açar. Dünya, başlı başına bir bilmecedir. Böylesine karmaşık ve bilinmez bir dünyaya ilişkin tüm bilgilere sahip olarak dünyaya gelmek mümkün değildir. Ancak Sahip olduğumuz olağanüstü bir yetenek böylesi bir dünyayı anlamamızı, adapte olmamızı ve hayatta kalmamızı sağlar; ÖĞRENME.

Beslenmeyi, konuşmayı, giyinmeyi ve aklınıza gelen her şeyi öğrenerek büyürüz, büyürken öğreniriz. Öğrenme, bilginin bir dizi işlem sonrası uzun süreli belleğe kaydı ile gerçekleşir. Okula ile birlikte öğrenmenin çok yoğun olduğu bir dönem başlar. Okuma, yazma ve matematik bu dönemde öğrendiğimiz önemli becerilerdir.

Öğrenme sürecinde İşler her zaman yolunda gitmeyebilir. Özellikle okula başlama ile bazılarımız, bazı öğrenme alanlarında zorlanırız. Bilişsel beceri düzeyimiz yani zekamız normal olmasına rağmen, öğrenmede güçlük yaşayabiliriz. Bu sorunların nedeni özel öğrenme güçlüğü veya dikkat eksikliği olabilir. Todi Özel öğrenme güçlüğü ve Dikkat eksikliğini aşmada, çocuklarımıza yardımcı olabilecek bir uygulamadır.

Todi ile tanışın, Çünkü öğrenmek güzeldir.